Αναγόρευση του Καθηγητή του Ε.Μ.Π. κ. Παύλου Μαρίνου, σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών

Ο Πρύτανης του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης, Καθηγητής κ. Κωνσταντίνος Σ. Ρέμελης, ο Κοσμήτορας της Πολυτεχνικής Σχολής Αν. Καθηγητής κ. Χρήστος Σ. Κουκουρλής και ο Πρόεδρος του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής Καθηγητής κ. Χρήστος Γ. Καραγιάννης, έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην Τελετή Αναγόρευσης του Ομότιμου Καθηγητή του Ε.Μ.Π. κ. Παύλου Μαρίνου, σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης την Τετάρτη 15 Μαΐου 2013 και ώρα 19.30, στο Αμφιθέατρο του συγκροτήματος προκάτ της Πολυτεχνικής Σχολής στην Ξάνθη (Βασ. Σοφίας 12).

Το αναλυτικό πρόγραμμα της τελετής έχει ως εξής:
  • Προσφώνηση του Πρύτανη του Δ.Π.Θ., Καθηγητή κ. Κωνσταντίνου Ρέμελη
  • Προσφώνηση του Προέδρου του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής, Καθηγητή κ. Χρήστου Καραγιάννη
  • Έπαινος του τιμωμένου Καθηγητή εκ μέρους του εισηγητή Αν. Καθηγητή κ. Φ.-Κ. Πλιάκα, Διευθυντή του Τομέα Γεωτεχνικής Μηχανικής του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Δ.Π.Θ.
  • Επίδοση διασήμων και αναγόρευση από τον Πρόεδρο του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής, Καθηγητή κ. Χρήστο Καραγιάννη
  • Περιένδυση από τον Πρύτανη του Δ.Π.Θ., Καθηγητή κ. Κωνσταντίνο Ρέμελη
  • Επίδοση συμβολικού δώρου από τον Πρύτανη του Δ.Π.Θ., Καθηγητή κ. Κωνσταντίνο Ρέμελη
  • Ομιλία του Επίτιμου Διδάκτορα Καθηγητή κ. Παύλου Μαρίνου