Διάλεξη από τον Βουλευτή Αγγελο Συρίγο στο Τμήμα Πολιτικών Επιστημών
/ Κατηγορίες: Αρχική, Δελτία Τύπου

Διάλεξη από τον Βουλευτή Αγγελο Συρίγο στο Τμήμα Πολιτικών Επιστημών

Στο πλαίσιο των διεθνολογικών μαθημάτων - διεθνούς δικαίου και συγκεκριμένα του μαθήματος «Ανάλυση Εξωτερικής Πολιτικής» θα διεξαχθεί διάλεξη του κ. Άγγελου Συρίγου, Καθηγητή Διεθνούς Δικαίου και Εξωτερικής Πολιτικής στο Τμήμα Διεθνών, Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών του Παντείου Πανεπιστημίου με θέμα: «Σύγχρονες προκλήσεις στο διεθνές περιβάλλον και στην ελληνική εξωτερική πολιτική».

Η διάλεξη που οργανώνεται από το Εργαστήριο Γεωπολιτικών Αναλύσεων του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του ΔΠΘ, θα πραγματοποιηθεί στο Κεντρικό Αμφιθέατρο στην πανεπιστημιούπολη Κομοτηνής την Τρίτη 15/10 και ώρα 16:00, και είναι ανοιχτή στο κοινό.

Από την Πρυτανεία του Δ.Π.Θ.

Κομοτηνή, 11/10/2024