Ανοιχτή πρόσκληση του Πρύτανη του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης για τη δημιουργία ομάδας «Τέχνης και Πολιτισμού του Δ.Π.Θ.»

Το Πανεπιστήμιο πέρα από την ανάπτυξη της έρευνας και την προαγωγή εξειδικευμένης γνώσης πρέπει να προάγει και πολιτισμό και έχει ευθύνη απέναντι στην τοπική κοινωνία να της παράσχει το βήμα αλλά και τα εφόδια για τη δημιουργία, τον πολιτισμό, την τέχνη.

Με χαρά σας ανοικοινώνουμε τη δημιουργία ομάδας «Τέχνης και Πολιτισμού του Δ.Π.Θ.»

Σας προσκαλούμε όλους όσοι ενδιαφέρεστε να δηλώσετε συμμετοχή στη ανωτέρω Ομάδα, καθώς θεωρούμε ως χρέος μας να έρθουμε σε ουσιαστική επαφή με όλα τα πολιτιστικά - πολιτισμικά στοιχεία που προσφέρει η πόλη μας και η κοινότητα του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης.

Η παρουσία, οι ιδέες και η συμμετοχή σας θα αποτελέσουν πηγή στήριξης και έμπνευσης και θα διασφαλίσουν την επιτυχία διοργάνωσης μελλοντικών καλλιτεχνικών εκδηλώσεων. Το Πανεπιστήμιό μας ανοίγει τις πόρτες του στις πόλεις της Θράκης και τους πολίτες της. Αν ενδιαφέρεστε να συμμετάσχετε, παρακαλούμε να συμπληρώσετε και να υποβάλετε την ηλεκτρονική αίτηση που θα βρείτε εδώ.

Σας περιμένουμε όλες και όλους!

Ο Πρύτανης

του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης