Δελτίο Τύπου - Επίσκεψη του Βουλευτή Ροδόπης κ. Ιλχάν Αχμέτ στο Δ.Π.Θ.
/ Κατηγορίες: Αρχική, Δελτία Τύπου

Δελτίο Τύπου - Επίσκεψη του Βουλευτή Ροδόπης κ. Ιλχάν Αχμέτ στο Δ.Π.Θ.

Τον Βουλευτή Ροδόπης κ. Ιλχάν Αχμέτ δέχτηκε ο Πρύτανης του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης Καθηγητής Αλέξανδρος Πολυχρονίδης στο γραφείο του, στο κτίριο διοίκησης του Πανεπιστημίου, την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018.
Παρούσες κατά τη διάρκεια της επίσκεψης του κ. Ιλχάν Αχμέτ ήταν οι Αντιπρυτάνεις κυρίες Ζωή Γαβριηλίδου και Μαρία Μιχαλοπούλου.
Μετά τη γνωριμία με τα μέλη της διοίκησης του Πανεπιστημίου, ο Βουλευτής κ. Αχμέτ εξέφρασε το ενδιαφέρον του για την ανάπτυξη του Πανεπιστημίου και ανέφερε τις ενέργειες που έχει κάνει στο Ελληνικό Κοινοβούλιο για την ανάδειξη των προβλημάτων και την υποστήριξη του Δ.Π.Θ.
Ο Πρύτανης κ. Πολυχρονίδης τον ενημέρωσε για τα τρέχοντα θέματα που απασχολούν το Πανεπιστήμιο και τη νέα του διοίκηση και τον ευχαρίστησε για το ενδιαφέρον και τη συμπαράστασή του.

Κομοτηνή 26/10/2018
Από την Πρυτανεία του Δ.Π.Θ.