Διαδικτυακή Εκδήλωση για τη βράβευση των φοιτητών και φοιτητριών που προκρίθηκαν στο διαγωνισμό για τη σχεδίαση του λογότυπου (logo) της ΕΙΦ
/ Κατηγορίες: Αρχική, Δελτία Τύπου

Η Επιτροπή Ισότητας  Φύλων του ΔΠΘ διοργάνωσε την Πέμπτη 10 Ιουνίου 2021 διαδικτυακή εκδήλωση  με σκοπό  τη βράβευση των φοιτητών και φοιτητριών,  οι δημιουργίες των οποίων προκρίθηκαν στο διαγωνισμό για τη σχεδίαση του λογότυπου (logo) της ΕΙΦ.
«Σε αυτή τη ζεστή και λιτή τελετή, προσκαλούμε και ενθαρρύνουμε όλους τους φοιτητές και όλες τις φοιτήτριες του ΔΠΘ να συμμετέχουν ενεργά στις δράσεις της ΕΙΦ, που θα σχεδιάσουμε και θα υλοποιήσουμε στο επόμενο ακαδημαϊκό έτος 2021-2022»  ανέφερε μεταξύ άλλων η Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας Καθηγήτρια κα. Ζωή Γαβριηλίδου.
Στη συνέχεια από την Πρόεδρο της ΕΙΦ Καθηγήτρια Κοινωνικής Ψυχολογίας, κ. Δέσποινα Σακκά βραβεύθηκαν με το 1ο βραβείο η κα. Ελπίδα Τράντα, φοιτήτρια επί πτυχίω του ΠΤΔΕ, η δημιουργία της οποίας θα αποτελεί  στο εξής το logo της ΕΙΦ, ενώ με το 2ο βραβείο ο κ. Χαράλαμπος Φαναριώτης, πρωτοετής φοιτητής του Τμήματος της Ιατρικής Σχολής του ΔΠΘ.
Μια ευχάριστη νότα και μεγάλη  έκπληξη αποτέλεσε ένα μουσικό πρόγραμμα με κιθάρα και τραγούδια, σε στίχους και μουσική της Υποψήφιας Διδακτόρισσας του Τμήματος Κοινωνικής Εργασίας του ΔΠΘ, Στυλιανής Φαρμάκη και του Μεταπτυχιακού Φοιτητή κ. Δημήτριου Τσεκούρα.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες τα μέλη της επιτροπής εκφράζουν στους χορηγούς της εκδήλωσης   Δημοκρίτειο Βιβλιοχαρτοπωλείο και Pappy’s Graphis