Πρόσκληση συμμετοχής πολιτών στην επιτροπή αξιολογητών του έργου με τίτλο «Δράσεις με στόχο την άμβλυνση επιπτώσεων των πυρκαγιών στη Θράκη: Duth to the people»

Το Συμβούλιο Διοίκησης του Δ.Π.Θ., μέσω του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας του ΔΠΘ προχωρά στην ενίσχυση ερευνητικών δράσεων με στόχο την άμβλυνση επιπτώσεων των πυρκαγιών στη Θράκη. Η Διοίκηση του Πανεπιστημίου επιδιώκοντας μια περισσότερο δυναμική αλληλεπίδραση με την τοπική κοινωνία απευθύνει πρόσκληση σε φορείς και πολίτες της Θράκης να συμμετέχουν στην διαδικασία αξιολόγησης και τελικής επιλογής των ερευνητικών δράσεων που θα χρηματοδοτηθούν. Η αξιολόγηση θα πραγματοποιηθεί σε ανοιχτή εκδήλωση στον κεντρικό Αμφιθέατρο της Ιατρικής στην Αλεξανδρούπολη τον Δεκέμβριο 2023.

Ήδη έχουν προσκληθεί για συμμετοχή στην διαδικασία αξιολόγησης περισσότεροι από 80 φορείς και τώρα το Πανεπιστήμιο απευθύνεται στους πολίτες της Θράκης καλώντας τους να δηλώσουν συμμετοχή ως αξιολογητές στη δράση Duth to the people .

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στη προσπάθεια αυτή του ΔΠΘ, με αποστολή email στη διεύθυνση DuthPeople@duth.gr με τα εξής στοιχεία :

Όνομα:

Επώνυμο:

Διεύθυνση κατοικίας:

Κινητό τηλέφωνο:

Εmail:

Οι πρώτες 20 δηλώσεις θα επιλεγούν για τη συγκρότηση της ομάδας αξιολόγησης.

Ο Πρύτανης

Καθηγητής Φώτιος Μάρης