Υλοποίηση επιμορφωτικού προγράμματος «Η ΣΠΟΥΔΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΧΟΡΟΥ» από το Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. του Δ.Π.Θ.
/ Κατηγορίες: Αρχική, Δελτία Τύπου

Το Κέντρο Επιμόρφωσης και Διά Βίου Μάθησης (Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ.) του Δ.Π.Θ. διοργανώνει το επιμορφωτικό πρόγραμμα με τίτλο «Η ΣΠΟΥΔΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΧΟΡΟΥ» από 15-2-2023 έως 30-9-2023.

Το Πρόγραμμα υλοποιείται με μεικτή διδασκαλία (διά ζώσης, σύγχρονη και ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση) και απευθύνεται σε απόφοιτους Τ.Ε.Φ.Α.Α., τεταρτοετείς φοιτητές Τ.Ε.Φ.Α.Α., επί πτυχίω φοιτητές Τ.Ε.Φ.Α.Α. και απόφοιτους αντίστοιχων τμημάτων του εξωτερικού.

Εφόσον υπάρξει επιτυχής παρακολούθηση και αξιολόγηση, το Πρόγραμμα οδηγεί στην απόκτηση Πιστοποιητικού Εξειδικευμένης Επιμόρφωσης 312 ωρών που αντιστοιχούν σε 12,5 Πιστωτικές Μονάδες/ECTS.

Υποβολή αιτήσεων: Από 14/12/2022 έως 22/1/2023.

Για περισσότερες πληροφορίες: https://kedivim.duth.gr/