«ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ & ΤΗΝ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΑΣΚΗΣΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ & ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΑΝAΨΥΧΗΣ
/ Κατηγορίες: Αρχική, Δελτία Τύπου

από το Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. του Δ.Π.Θ., Β' Κύκλος

Το Κέντρο Επιμόρφωσης και Διά Βίου Μάθησης (Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ.) του Δ.Π.Θ. διοργανώνει για δεύτερη φορά (β` κύκλος) το Επιμορφωτικό Πρόγραμμα με τίτλο: «ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ & ΤΗΝ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΑΣΚΗΣΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΑΝΑΨΥΧΗΣ» από τον Ιανουάριο 2023 έως τον Δεκέμβριο 2023.

Το Πρόγραμμα απευθύνεται σε πτυχιούχους ΤΕΦΑΑ (Ελλάδας ή Εξωτερικού), υλοποιείται εξ αποστάσεως (σύγχρονη και ασύγχρονη εκπαίδευση) και εφόσον υπάρξει επιτυχής παρακολούθηση και αξιολόγηση, οδηγεί στην απόκτηση Πιστοποιητικού Εξειδικευμένης Επιμόρφωσης 320 ωρών που αντιστοιχούν σε 10 Πιστωτικές Μονάδες/ECTS.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων: 15/01/2023

Για περισσότερες πληροφορίες: https://kedivim.duth.gr/